Projektas „Kuršių nerija: kova su gaisrais“ LT-RU-1-002

Pasirašyta sutartis naujam gaisriniam automobiliui įsigyti

 Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras,  Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“  pasirašė sutartį dėl gaisrinio automobilio įsigijimo Juodkrantės ugniagesių komandai. Vidutinės klasės gaisrinis automobilis su vienguba kabina  bus įsigytas įgyvendinant projektą „Kuršių nerija: kova su gaisrais“ pagal 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Sudarytos sutarties su UAB „Šilumos pulsas“ vertė – 134 673,00 Eur.

Tikimasi, jog jau kitų metų pradžioje Juodkrantės ugniagesiai į pagalbą skubės nauju moderniu gaisriniu automobiliu, kuris bus pagamintas ant IVECO važiuoklės. Naujasis modernus gaisrinis automobilis bus padidinto pravažumo,  kompiuteriu valdomu siurbliu (CAN sistema), su LED apšvietimu, elektrine automobiline gerve, cisternos antstatas bus pagamintas iš korozijai atsparių medžiagų.

Kartu su projekto partneriu Nacionaliniu parku „Kuršskaja kosa“, įgyvendinant minėtą projektą bus organizuojami bendri mokymai bei pratybos, kurių metu bus naudojamas ir naujasis gaisrinis automobilis, siekiant sustiprinti priešgaisrinę saugą ir reagavimą į gaisrus bei nelaimes visoje Kuršių nerijoje.

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Vilma Kavaliova, projekto vietos koordinatorė (el. p. vilma.kavaliova@neringa.lt , tel. 8 615 89589).

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“ ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

 

 

Stiprinami Kuršių nerijos ugniagesių gebėjimai

 

Į UNESCO pasaulio paveldą įrašyta Kuršių nerija – dviejų valstybių, Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos, teritorijoje esantis išskirtinis žmogaus ir gamtos kūrinys, kuriam nuolatinį pavojų kelia gamtos stichijos. Siekiant veiksmingai tvarkyti ir apsaugoti Kuršių nerijos išskirtinę visuotinę vertę nuolatos pabrėžiamas glaudesnio abiejų valstybių institucijų ir suinteresuotų subjektų vidaus ir tarpusavio bendradarbiavimo būtinumas.

Kaip atspindi paskutiniai dešimtmečiai, ypač didelę žalą saugomam kraštovaizdžiui kelia gaisrai. Atsižvelgiant į tai bei siekiant abipusio bendradarbiavimo, Biudžetinė įstaiga  „Paslaugos Neringai“, kurios struktūroje yra Juodkrantės ugniagesių komanda, bei  Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje esantis nacionalinis parkas „Kuršskaja kosa“ parengė bendrą projektą „Kuršių nerija: kova su gaisrais“. Abu partneriai, įgyvendindami projektą  LT-RU-1-002 „Kuršių nerija: kova su gaisrais“  pagal 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą, siekia bendrais veiksmais užtikrinti geresnę priešgaisrinę saugą  visame pusiasalyje.

Bendri mokymai – gebėjimų stiprinimas ir gerųjų patirčių mainai

Lapkričio 29-ąją  Neringoje vyko pirmieji projekto „Kuršių nerija: kova su gaisrais“ bendri mokymai, kuriuose dalyvavo ne tik projekto partnerių darbuotojai, bet ir Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio, priešgaisrinės apsaugos, ugniagesių savanorių bei  Neringos savivaldybės atstovai. Susitikimo metu dalyviai sužinojo apie taikomas gaisrų prevencijos priemones, miškų gaisrų gesinimo metodus. Susipažino su taktikomis, ugniagesių savanorių funkcijomis, gesinant gaisrus ir vykdant gaisrų prevenciją Lietuvoje bei Rusijoje. Mokymų dalyviai taip pat aplankė Juodkrantės ugniagesių komandą, kuri demonstravo turimą techniką bei įrangą.

Atsižvelgiant į šių mokymų metu įgytas žinias ir pasidalintą patirtį, bus rengiamas bendrų veiksmų planas, kuris įgalins efektyviau dalintis informacija apie priešgaisrinę situaciją abipus sienos bei numatyti konkrečius partnerių veiksmus Kuršių nerijos gaisro atveju, sustiprinti ugniagesių gebėjimus reaguoti į ekstremalias situacijas ir stichines ar žmogaus sukeltas nelaimes.

Projekto investicijos – bus įsigyta moderni technika

Glaudus bendradarbiavimas tarp projekte dalyvaujančių institucijų padės greičiau reaguoti į gaisrus Kuršių nerijoje, vykdyti gaisrų prevencijos veiklas. Galimybę efektyviau gesinti gaisrus suteiks projekto metu įsigyta moderni technika. Juodkrantės ugniagesių gelbėtojų komandai iš projekto lėšų bus perkamas modernus gaisrinis automobilis. Naujasis ugniagesių automobilis bus ne tik patikimesnis gaisrų gesinimo ir gelbėjimo operacijose,  bet bus  ir ekonomiškesnis – naudos mažiau kuro ir bus mažiau taršus. Taip pat bus taupomos lėšos, kurios šiuo metu išleidžiamos  senųjų automobilių remonto darbams. Planuojama, kad naujuoju automobiliu Juodkrantės komandos ugniagesiai  galės  naudotis jau kitų metų pabaigoje.

Informacijos sklaida – vietos bendruomenei bei svečiams

Viena dažniausių gaisrų priežasčių – žmogaus veikla, todėl projekto metu vietos bendruomenė bei Kuršių nerijos svečiai bus informuojami apie gaisrų grėsmę, raginant atsargiai elgtis miške, o pamačius gaisrą – nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112. Projekto metu tai pat planuojamos dvejos dviračių lenktynes, kurių pagrindinis tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į gaisrų pavojus ir jų sukeliamą žalą, akcentuojant, jog gaisrai neturi sienų bei ribų, todėl bendradarbiavimas abipus sienos – itin svarbus.

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Vilma Kavaliova, projekto vietos koordinatorė (el. p. vilma.kavaliova@neringa.lt , tel. 8 615 89589).

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“ ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

P­­rojektas „Kuršių nerija: kova su gaisrais“

Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“ kartu su Nacionaliniu parku „Kuršskaja kosa“ įgyvendina projektą „Kuršių nerija: kova su gaisrais“   (Nr. LT-RU-1-002) pagal 2014­–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą (toliau – programa).

Projekto tikslas – pasienio bendradarbiavimas ir bendri ugniagesių gelbėtojų veiksmai, stiprinantys gebėjimus reaguoti į ekstremalias situacijas ir stichines ar žmogaus sukeltas nelaimes Kuršių nerijoje. Abu projekto partneriai iš Lietuvos ir Rusijos iš projektų lėšų įsigys modernių ir specializuotų transporto priemonių bei įrangos, suorganizuos bendrus mokymus ir pratybas, siekiant greičiau reaguoti gaisro atveju bei efektyviau jį gesinti.

Projekto pradžia 2019-07-24.

Projekto pabaiga 2021-07-23.

Bendras projekto biudžetas  – 411 251,78 EUR.

Projekto biudžeto dalis, tenkanti Biudžetinei įstaigai „Paslaugos Neringai“ – 190 683,44 EUR, iš jų  – 171 615,10 EUR finansuojama programos lėšomis,  19 068,34 EUR – Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis.

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Vilma Kavaliova, projekto vietos koordinatorė (el. p. vilma.kavaliova@neringa.lt, tel. 8 615 89589).

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“ ir ji negali būti taikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Programos interneto svetainė: www.eni-cbc.eu.

Europos Komisijos Tarptautinio bendradarbiavimo ir plėtros generalinio direktorato interneto svetainė: https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_lt